"Počúvajte, čítajte a voľne šírte Sväté Písmo"

Prečo počúvam a čítam Sväté písmo

Pápež František

Počúvať Božie slovo a uskutočňovať ho

Počúvať Božie slovo a uskutočňovať ho. Toto je kresťanský život, nič viac.
Rastislav Dluhý

Rastislav Dluhý - príbeh rozprávaný Bohom

Sv. Písmo je pre mňa príbehom, ktorý rozpráva Boh. Chcem sa v ňom nájsť aj ja, lebo jedine jeho príbeh trvá naveky. Začína nádherne, potom sa síce veci na dlho pokazia, ale nakoniec sa všetko končí happyendom.
Juraj Vidéky

Juraj Vidéky - infúzia dobra, pravdy a krásy

Čítať a počuť: Niekedy je to veľký rozdiel. Ale aj pri čítaní, aj pri počúvaní sa deje podobné: Často to ide okolo mňa, hoci sa snažím vnímať, často to ide do mňa tak pokojne, ako infúzia dobra, pravdy a krásy... a niekedy, to sú skôr zriedkavé okamihy, nastane "aha" efekt, keď je to naozaj také Božie prekvapenie! Stará múdrosť učí, že bez sústavného každodenného prežúvania nie je prakticky možné zažiť tieto výnimočné okamihy dotykov zhora. Aj preto Písmo čítam a počúvam: Niekedy smädný a lačný a zmätený, niekedy (zdanlivo) nasýtený a spokojný, ale vždy s dôverou, pokorou, úctou a láskou. A temer vždy je to pre mňa modlitba. Ako každodenný chlieb. Občas aj nechutí, ale bez neho nie je život. Len ten, kto číta a počúva BIbliu, dokáže sa modliť Božie slovo. A len v modlitbe sme spojení s Duchom a iba v ňom môžeme Božie slová aj zvestovať svojim blížnym.
Rastislav Važan

Rastislav Važan - spoznať zmysel života

Sväté Písmo čítam, aby som spoznal skutočný ZMYSEL ŽIVOTA a cestu smerujúcu k NEMU
Judit Galová

Judit Galová - mám hlad po Božom ohni lásky

Čítam denne, lebo mám hlad po Božom ohni lásky skrytom za písmenkami. V ňom chválim aj mlčím, hyniem aj žijem, načúvam i hovorím, vzdávam sa, aj prijímam. Že nepočuješ Jeho šepot? On ti uši srdca sám doladí :-)